(Optimalizováno pro černobílé monitory)

10. 4. 2007

Dotazna:

"...mimochodem - nemá hříbě nějak dlouhý nohy...?"

Odpověď redaktorky Zorky Horký:

"Má, Jirko*, a nejen nohy."

Aneb, dlouhý fousy u chlapa mě odpuzujou. U orangutana nechávají chladnou. U kokosu překážej při vrtání děr. U ječmene způsobujou pupínky na nohách. (Nebo jinde.) (Nerozebírejme to.)

U koní mě fascinujou. Nikdy nepřestanu žasnout, jak dlouhý jim dokážou narůst, jak zvláštní je jejich dotyk na tom supersametově měkkým, super citlivým a chňápavým čenichu a že na rozdíl od lidí, kteří na fousy musej čekat do věku částečné až úplné trestní odpovědnosti (a někteří až do přechodu), jsou jimi jedincové koňští přírodou obdařeni už od narození.

 

fousy

 

No, jo, škoda, že ta fotka je zasejc jednou pořádnej výřez. Zasejc jednou se tluču do hlavy, že jsem nezazoomovala o něco víc.. Ale co, tak mám aspoň motivaci na příště...

Mimochodem, ad fousatá úvaha nahoře - Dovedete si představit, hlavně vy ženský, že by se vám vaše potomstvo narodilo takhle fousatý? - "Maminko, ta vaše holčička má nejkrásnější fousy z celé porodnice!" - A nebo vzpomínky na vlastní mládí: "Když jsem byla malá, maminka mi pečlivě vyčesávala kohouta a kozla..."

No jo, omlouvám se, zas nulová literární hodnota této rulisiny perly. :-) Poetika se mi dneska, po tom báječným dni s víc i míň fousatýma stvořeníma, holt nějak nevede! :-))

22 komentářů:

 1. Ale kdeže!Tady bylo poetiky dostatek! A ta fotka je krásná.

  OdpovědětVymazat
 2. Ale ja stejne nepoznam, ze je to vyrez, tak vo co de? ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Spíš přemejšlím, proč to příroda takhle zařídila - že maj hříbata takový vousy. Aby měly citlivější čenich?

  OdpovědětVymazat
 4. Roji, jde o to, že když to pak někdo (třeba od nás z klubu) chce větší nebo vytisknout, stojí to za prd. A já to vím. :-)

  Duno, dobrá úvaha.:o) Já nad tím nikdy moc nepřemejšlela, ale asi by to tak mohlo být, aby hříbata měla pořádnější signál, že strkaj nos, kam nemaj. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Závidíš, co, Ruliso, že tobě žádné fousy nerostou ... :-))) Ale nesmutni - ad \"musej čekat do věku ...\" - a to si představ, že sou i lidi, keří musíja dlouho čekat na vlasy a stejně jim pak brzo opadajú :-)))

  OdpovědětVymazat
 6. Říká se, že je mají kvůli zlepšení komunikace s matkou. Prý \"hmatové vousy\". Není divu, proč jsou lidi tak rozhození a kolikrát nevidí ani to, co mají pod nosem, když to mají opačně, a to kůň má ještě tu nevýhodu, že je jen jednou hříbětem :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Nojo Jirko*, ale proč to mají lidi opačně - tedy, proč půlce lidí rostou až v pubertě a druhé půlce nerostou vůbec? :-)
  Já jsem si totiž doteďka myslel, že mám fousy proto, aby mě ve sněhové vánici nepálil ksicht :-)

  OdpovědětVymazat
 8. :-) chlapi mají vousy nejspíš proto, aby měli další věc na porovnávání :) žádný praktický význam mě nenapadá... a v té sněhové vánici mi ten porost přijde jako strašně nevýhodná věc, kdo to má pořád čistit! :-) Nevím nevím, jestli příště ten holicí strojek včas zarazím před bradou :-)

  OdpovědětVymazat
 9. 9: ve vánici to náhodou fakt pomáhá - proti masáži ksichtu ledovými krystaly. Čistit netřeba, odteče samo. :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Ha, potrefený vousáči bublaj! Jirko, tak ty taky? :o)))

  Jinak - hmatový chlupy to samozřejmě jsou, ale na ten účel zlepšení komunikace s matkou moc nevěřím, komunikujou dost jinak, nevím, jak si to představuješ? Že na ni těma chlupama šahá, když něco chce? :-) Ba ne, kde je vemínko, ví hříbě moc dobře už hoďku dvě po porodu, a v té době už taky dobře ví, jak matka vypúadá jako celek, jakej má pach, hlas... Spší bych věřila na ošahávání všeho ostatního, ostatních věcí ve světě. Případně na dotyk fousů na veménku? Možná. Jako stimulace při sání, ale co vím, tak to sání samo je tak intenzívní vjem, že nějaký fousy... Tedy hmatový...
  Strašný téma. :-)))

  OdpovědětVymazat
 11. taky ses pěkně rozbublala :-)))

  OdpovědětVymazat
 12. divam se ze maji ty fousy zespoda tlamicky. Asi fakt nimi poznavaji. Co je k snedku? nahmatavaji spravnou travicku?

  OdpovědětVymazat
 13. Nejvíc bych tipovala, že ty fousy je spíš informujou o takových situacích, jako třeba jak hluboko pod tou krásnou travičkou začíhá tvrdá zemička, o kterou by si při zbrklým chňapnutí po travičce mohly narazit tlamičku. :-)

  OdpovědětVymazat
 14. to je poeticke

  papali travicku az narazili tlamicku o tvrdou zemicku Jeeee, jeee, jeee!!!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Ru, jen jestli oni ty fousky nemají trochu jako radárky na blíživší se mouchy...

  OdpovědětVymazat
 16. Aby je nesnědli! (Ty hříbata ty mouchy.) (Ježíš, co je s tou češtinou... :-)))

  OdpovědětVymazat
 17. Kdyby jenom s češtinou...:)

  OdpovědětVymazat
 18. Já si to představit dovedu... http://jdem.cz/ab785
  Dokonce i vyholenýho a vydepilovanýho koně... :-D

  OdpovědětVymazat
 19. Von je to starej článek! Přistála mi ve čtečce ta 19ka a tak jsem se na ty fousy namotal... :)

  OdpovědětVymazat
 20. Jezuskyyy, Teo, ty si tu imidž snad kazíš záměrně! :-)))

  OdpovědětVymazat

KOMENTÁŘE UZAVŘENY

Blog bude pokračovat na http://rulisa.mzf.cz/

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.